X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
یکشنبه 16 دی 1386

ADONIS SYSTEM

کمپانی گوگل قصد دارد فناوری جدیدی را به موتور جست و جوی خود اضافه نماید که قادر است قلمرو پیشرفت های گوگل را به آن سوی متن های ساده ببرد، فناوری که می تواند نوشته های درون تصاویر را تشخیص دهد و بخواند.

غول جست و جو در حدود 6 ماه گذشته درخواست نامه جواز و امتیاز فناوری و نرم افزار ویژه ای را به ثبت رساند که می تواند متن ها را از تصاویر جدا نماید. این فناوری خواهد توانست بر روی فایل های عکس و یا ویدیویی با موفقیت عمل کند.

کمپانی گوگل به واقع بدنبال یک امتیازی است که فناوری، روشها، سیستم ها و برنامه های رایانه ای مورد نیاز برای تشخیص متن از روی تصویر را برای این کمپانی فراهم کند.

برطبق درخواست نامه گوگل این فناوری باید نوشته های درون یک عکس دیجیتال معمولی را نیز تشخیص دهد مانند خواندن نام خیابان از یک عکس ساده و یا استخراج اطلاعات تایپ ماشینی شده بر روی عکس مانند:تشخیص علائم خیابان، نام ساختمان ها، شماره آدرسها و علائم بر روی شیشه ها در این فناوری جای خواهند گرفت.

وبلاگ نویس با سابقه وبلاگ TechCrunch آقای Duncan Riley در اینباره می گوید:" اگر گوگل به واقع روشی را پیدا کرده باشد که بتواند متن را درون تصاویر تشخیص بدهد و بتوان از آن بهره برداری کرد، به راستی قدم بزرگی در راه ارتقاء فناوری فهرست بندی (index) و جست و جو یافته است. این فناوری در آینده نه تنها وضعیت جست و جو بلکه بخش کتابخانه گوگل (Google Books) و پس از آن سایت هایی همچون YouTube و Flickr را تحت تاثیر قرار می دهد."

Adam Ostraw که از نویسندگان وبلاگ شبکه اجتماعی Mashable می باشد، عقیده دارد که بدست آوردن این فناوری ادامه موفقیت های محصولات برتر کمپانی گوگل می باشد. وی در ادامه می نویسد:" گوگل می تواند پس از این برای بخش Google Products از راهروهای فروشگاه ها عکس هایی را تهیه کند و سپس با استفاده از این فناوری به علاوه اعلام قیمت بر روی بسته بندی، دیگر توضیحات محصولات از جمله مواد تشکیل دهنده آنان را برای کاربران فهرست کند."

ADONIS SYSTEMاین سایت تابع قوانین فیلترینگ جمهوری اسلامی ایران می باشد.ADONIS SYSTEM

ADONIS SYSTEMwww.AdonisSystem.ir/MADONIS SYSTEM
این سایت از طریق آدرس فوق بر روی موبایل قابل مشاهده خواهد بود!

توجه: استفاده از مطالب سایت تنها با ذکر منبع مجاز است.del.icio.us digg newsvine furl Y! smarking segnalo داغ کن - کلوب دات کام viwio