پنج‌شنبه 25 مهر 1387


گوگل امکان استفاده از مرورگر وب جدید کروم را در سوریه و ایران مسدود کرده است. به گزارش سرویس فن‌آوری اطلاعات خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، وبلاگ‌نویسان سوری پس از بی‌نتیجه ماندن تلاش برای دانلود مرورگر وب کروم از محروم شدن کاربران در سوریه برای استفاده از مرورگر کروم و همچنین برنامه‌های دیگر گوگل مانند گوگل تاک و Gmail Notifier خبر داده‌اند.


بنا بر اظهار کارشناسان این اقدام از شرکتی که با ارایه‌ی سرویس‌های خود به زبان عربی منطقه خاورمیانه و آفریقا را مورد توجه قرار داده عجیب به نظر می‌رسد. طبق اظهارات سخنگوی گوگل، این شرکت اینترنتی به منظور پیروی از قوانین صادرات و تحریم‌های اقتصادی آمریکا نمی‌تواند اجازه‌ی دانلود کروم را به کاربران در کشورهای کوبا، سوریه، کره‌شمالی، ایران و سودان بدهد! البته گوگل تنها شرکت اینترنتی آمریکایی نیست که با بهانه‌ی مذکور کاربران این کشورها را از دسترسی به خدمات خود محروم می‌کند؛ در نوامبر سال 2007 مایکروسافت و یاهو ایران را از فهرستی که به کاربران به هنگام ایجاد یک آدرس ایمیل اجازه می‌دهد کشور محل سکونت خود را انتخاب کنند، حذف کردند. یاهو نیز در توجیه اقدام خود به محدودیت‌های تجاری وضع شده از سوی آمریکا برای برخی ازکشورها اشاره کرد؛ البته کاربران ایرانی نیز در پاسخ به اقدام یاهو با راه‌اندازی یک اعتراض آنلاین به حذف نام کشورشان از فهرست سرویس ایمیل یاهو، بمب گوگلی Hello Yahoo mail را ایجاد کردند که هنوز در فهرست نتایج گوگل برای یاهو میل نشان داده می‌شود.


البته لازم به ذکر است که یاهو چندی قبل بدون هیچ توضیح یا عذرخواهی نام ایران را دوباره به فهرست ایمیل خود اضافه کرد؛ اما حال دسترسی به صفحه دانلود مرورگر کروم برای کاربران ایرانی نیز مسدود است و کاربرانی که برای دانلود کروم بر روی لینک دانلود آن کلیک می‌کنند با پیام خطا از سوی گوگل روبه‌رو می‌شوند.

ADONIS SYSTEMاین سایت تابع قوانین فیلترینگ جمهوری اسلامی ایران می باشد.ADONIS SYSTEM

ADONIS SYSTEMwww.AdonisSystem.ir/MADONIS SYSTEM
این سایت از طریق آدرس فوق بر روی موبایل قابل مشاهده خواهد بود!

توجه: استفاده از مطالب سایت تنها با ذکر منبع مجاز است.del.icio.us digg newsvine furl Y! smarking segnalo داغ کن - کلوب دات کام viwio