X
تبلیغات
زولا
چهارشنبه 21 اسفند 1387
 ADONIS SYSTEM
 یک شرکت امنیتی مدعی است که استفاده از نرم‌افزار اشتراک فایل در سامانه‌ی رایانه‌ای یک پیمانکار وزارت دفاع آمریکا باعث دسترسی خارجی به اطلاعاتی پیرامون هلیکوپتر ریییس‌جمهور ایالات متحده شده است.

باب بوکاب (Bob Boback)، مدیرعامل شرکت Tiversa به شبکه‌ی تلوزیونی WPXI در پتزبورگ گفت که شرکتش نقشه‌ها و اطلاعات ارتباطی هلیکوپتر Marine One را در یک شبکه‌ی رایانه‌ای در تهران پیدا کرده است. این شرکت که در Cranberry واقع در ایالت پنسیلوانیا قرار دارد، رد این اطلاعات را در شرکتی در مریلند پیدا کرده که ظاهراً یکی از کارکنانش از برنامه‌های اشتراک فایل استفاده کرده بود.

بوباک می‌گوید: "وقتی یکی از این برنامه‌های اشتراک فایل را بارگذاری می‌کنید به سایر کاربران در سراسر جهان اجازه داده‌اید که به اطلاعات هارد دیسکتان دسترسی داشته باشند". او می‌گوید که شرکتش دولت فدرال را از این نقض امنیتی مطلع ساخته است.

به گفته‌ی بوباک علاوه بر ایران به نظر می‌رسد که چین، پاکستان، قطر و یمن نیز به دنبال اطلاعات حساسی هستند که از طریق اشتراک فایل قابل دسترسی است.

Marine One یکی از چندین هلیکوپتر نیروی دریایی است که برای حمل و نقل رییس‌جمهور از آن استفاده می شود.

مشاهده: مشخصات هلیکوپتر Marine One
منبع خبر: UPI.com
ADONIS SYSTEMاین سایت تابع قوانین فیلترینگ جمهوری اسلامی ایران می باشد.ADONIS SYSTEM

ADONIS SYSTEMwww.AdonisSystem.ir/MADONIS SYSTEM
این سایت از طریق آدرس فوق بر روی موبایل قابل مشاهده خواهد بود!

توجه: استفاده از مطالب سایت تنها با ذکر منبع مجاز است.del.icio.us digg newsvine furl Y! smarking segnalo داغ کن - کلوب دات کام viwio