یکشنبه 28 تیر 1388
ADONIS SYSTEM

بخشی هایی از فیلم فرود انسان به ماه که در ژولای سال ۱۹۶۹ توسط ماهواره آپولو ۱۱ ظبط شده بود بعد از گذشت چهل سال از گم شدن، پیدا و با کیفیت بالا توسط ناسا پخش شد. این امر در حالی رخ می دهد که پیش تر ناسا اعلام کرده بود چنین فیلمی وجود ندارد و بسیاری از علاقه مندان از این بابت ناامید شده بودند.

عده ای از کارشناسان بر این عقیده هستند که ناسا می خواسته پیدا شدن این قطعه فیلم را تا چهلمین سالگرد فرود انسان به ماه مخفی نگاه دارد.

شب گذشته (۱۶ ژولایی) ناسا همایشی را برگذار کرد که در آن ضمن قدردانی از تمامی کارکنانی که در فرود انسان به کره ماه نقش داشته اند، این فیلم گم شده را نیز به نمایش گذاشت.

هنگامیکه برای نخستین بار ناسا موفق شد انسان را به کره ماه بفرستد این امر یک پیروزی بزرگ برای تمام صنعت ایالات متحده محسوب می شد و پیشرفت های آن کشور در بسیاری زمینه های دانش و تکنولوژی را نشان می داد. ناسا چندین سال را برای ساخت تجهیزاتی صرف کرده بود که بتوانند انسان را سالم به ماه فرستاده و سپس به زمین برگردانند و در این امر موفق شده بود.

گفته می شود فیلم مذکور در آرشیو یکی از دانشگاههای استرالیا کشف شده است.

پخش ویدیو: Restored Video of Apollo 11 Moonwalk

ADONIS SYSTEMاین سایت تابع قوانین فیلترینگ جمهوری اسلامی ایران می باشد.ADONIS SYSTEM

ADONIS SYSTEMwww.AdonisSystem.ir/MADONIS SYSTEM
این سایت از طریق آدرس فوق بر روی موبایل قابل مشاهده خواهد بود!

توجه: استفاده از مطالب سایت تنها با ذکر منبع مجاز است.del.icio.us digg newsvine furl Y! smarking segnalo داغ کن - کلوب دات کام viwio