شنبه 2 شهریور 1387
ADONIS SYSTEM
روز جمعه شرکت Red Hat - پشتیبان توزیع لینوکس های تجاری و پروژه رایگان فدورا - از دخول بی اجازه خرابکاران به شبکه های خود خبر داد.

بر طبق گفته شرکت Red Hat گروهی ناشناخته در هفته گذشته توانسته اند تمهیدات امنیتی چندین سیستم این شرکت را بشکنند و وارد شبکه شوند. به همین ترتیب این خرابکاران توانسته اند چندین بسته کوچک پروتکل OpenSSH را با نام شرکت Red Hat امضاء کنند و به شبکه های بروزرسانی Red Hat Enterprise Linux 4 و 5 ارسال نمایند.

شرکت "رد هت" در اقدامی پیشگیرانه برای جلوگیری از آلودگی رایانه های مجهز به سیستم عامل های مورد تهدید بروزرسان های اختصاصی را تهیه کرده است.

"رد هت" عقیده دارد که اعضای شبکه Red Hat Linux Enterprise که بسته های بروزرسان را از شبکه رسمی Red Hat Network دریافت می کنند مورد تهدید این خطر نخواهند بود و جای نگرانی برای این دسته از کاربران نیست اما برای اقدامی پیشگیرانه بسته بروزرسانی که قادر به شناسایی آلودگی در شبکه می باشد برای نصب به این کاربران پیشنهاد شده است.

برای شناسایی صحیح بودن بسته های ارسال شده بروزرسان می توانید اسکریپت اختصاصی که قادر به شناسایی صحت پکیج است را نصب کنید و بی عیبی آنرا جویا شوید.

پروژه Red Hat Fedora نیز عقیده دارد که سندی مبنی بر آلودگی شبکه بروزرسان این سیستم عامل وجود ندارد اما با این وجود لیست پکیج های دستکاری شده را منتشر کرده است تا کاربران بتوانند اقدامات پیشگیرانه مورد نظر را اعمال نمایند.

مشاهده: OpenSSH Black-List
مشاهده: اطلاعات بیشتر ...
منبع خبر: SecurityFocus
ADONIS SYSTEMاین سایت تابع قوانین فیلترینگ جمهوری اسلامی ایران می باشد.ADONIS SYSTEM

ADONIS SYSTEMwww.AdonisSystem.ir/MADONIS SYSTEM
این سایت از طریق آدرس فوق بر روی موبایل قابل مشاهده خواهد بود!

توجه: استفاده از مطالب سایت تنها با ذکر منبع مجاز است.del.icio.us digg newsvine furl Y! smarking segnalo داغ کن - کلوب دات کام viwio