X
تبلیغات
پخش زنده جام جهانی
یکشنبه 4 آذر 1386

یکی نهاد دیده‌بان هشدار داد، اقدام میلیون‌ها جوان در ارسال جزییات اطلاعات شخصی خود به وب سایت‌های اجتماعی در اینترنت می‌تواند به آینده شغلی آسیب برساند.

به گزارش پایگاه اینترنتی بی.بی.سی نیوز، "اداره کمیساریای اطلاعات" (‪ (ICO‬با انجام یک مطالعه دریافت بیش از نیمی از افرادی که با مراجعه به این سایت‌ها از آنها خواسته می‌شود اطلاعات خود را ارسال کنند، بیشتر اطلاعات شخصی خود را فاش می‌کنند.

در مطالعه که بر روی دو هزار فرد ‪ ۱۴‬تا ‪ ۲۱‬ساله انجام شد، ‪ ۷۱‬درصد از آنها گفتند نمی‌خواهند قبل از حذف برخی اطلاعاتی در اینترنت، همکاران یا کارفرماهایشان اقدام به جستجوی اینترنتی در مورد آنها کنند.

این کمیسیون اعلام کرد، لازم است جوانان از ردپای الکترونیکی که در اینترنت باقی می‌گذارند، آگاه شوند.

‪ ICO‬همچنین اعلام کرد ارسال اطلاعات شخصی به وب سایت‌های اجتماعی مانند "فیس بوک" یا "مای اسپیس" می‌تواند افراد را در معرض کلاهبرداری قرار دهد.

"دیوید اسمیت" از اعضای ‪ ICO‬گفت، هزینه کشف اطلاعات نامطلوب برای آینده اشخاص می‌تواند بسیار گران تمام شود.

در این بررسی دیده شد، ‪ ۶۰‬درصد افراد تاریخ تولد، یک چهارم عنوان شغلی خود و تقریبا از هر ده نفر یکی از آنها نشانی پستی خانه خود را ارسال کرده‌اند.

اسمیت گفت، بسیاری از جوانان بدون آگاهی از ردپای الکترونیکی که در اینترنت بر جای می‌گذارند اقدام به ارسال اطلاعات شخصی خود می‌کنند.

وی افزود، با توجه به اینکه شمار فزاینده‌ای از موسسه‌های آموزشی یا کارفرمایان از اینترنت برای بررسی دانشجویان یا کارکنان بالقوه خود استفاده می‌کنند، ارسال اطلاعات شخصی به وب سایت‌های اجتماعی می‌تواند برای آینده افراد گران تمام شود.

‪ ICO‬وب سایت جدیدی را برای کمک به جوانان برای درک حقوق اطلاعاتی خود، راه‌اندازی کرده است.

ADONIS SYSTEMاین سایت تابع قوانین فیلترینگ جمهوری اسلامی ایران می باشد.ADONIS SYSTEM

ADONIS SYSTEMwww.AdonisSystem.ir/MADONIS SYSTEM
این سایت از طریق آدرس فوق بر روی موبایل قابل مشاهده خواهد بود!

توجه: استفاده از مطالب سایت تنها با ذکر منبع مجاز است.del.icio.us digg newsvine furl Y! smarking segnalo داغ کن - کلوب دات کام viwio