X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
پنج‌شنبه 12 اردیبهشت 1387

ADONIS SYSTEM

شیوه نرم‌افزاری جدیدی برای درج و نمایش تصاویر سه‌بعدی در داخل فایل‌های PDF ایجاد گردید.

انتظار می‌رود این روش که توسط چند تن از محققین مرکز فیزیک نجومی و ابرکامپیوترهای دانشکده فنی Swinburne ابداع شده، می‌تواند به حرکت از سمت مجلات علمی کاغذی بسوی نشر کاملاً دیجیتالی پشتیبانی نماید.

در حال حاضر نسخه 8 نرم‌افزار Adobe Acrobat Reader پشتیبانی از امکانات سه‌بعدی را با استفاده از برنامه Acrobat 3D که در اصل برای پشتیبانی از تصاویر CAD متعلق به عملیات مهندسی طراحی شده انجام می‌دهد.

با این حال Christopher Fluke که به این روش جدید در Swinburne دست یافته این گونه توضیح می‌دهد که پژوهشگران علمی نیازهای متفاوتی نسبت به مهندسین دارند.

«روش استفاده محققین از اطلاعات بسیار با مدل مهندسین متفاوت است. ما شیوه جدید را با استفاده از قالب Acrobat 3D اما با تأکید بیشتر بر سهولت ورود اطلاعات بصورت مجموعه (data sets) ابداع نمودیم.»

در این روش جدید دو مرحله برای درج مدل‌های سه‌بعدی در داخل یک سند PDF وجود دارد. قدم اول بر مبنای ابزاری است که کتابخانه برنامه‌نویسی S2PLOT نام دارد.
این ابزار، مدل‌سازی خود را در بالای OpenGL انجام می‌دهد تا از این طریق به ساخت تصاویر علمی سه‌بعدی سهولت بخشد.

پس از آن تصاویر سه‌بعدی از این ابزار export شده و در داخل سند PDF جای می‌گیرند.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: «ما برای مدت هشت یا نه سال است که در دانشگاه Swinburne بر روی این تکنیک کار می‌کنیم.»

Fluke در انتها گفت: «ما مطمئناً علاقمند این موضوع هستیم که برخی به این قضیه از ناحیه تجاری نگاه کنند اما در حال حاضر بیشتر مایلیم که از سهولت استفاده و از در دسترس بودن این روش نزد دیگر محققان و دانشمندان اطمینان حاصل کنیم که صدالبته آسان‌ترین راه برای رسیدن به این هدف عرضه غیرتجاری آن است.»

ADONIS SYSTEMاین سایت تابع قوانین فیلترینگ جمهوری اسلامی ایران می باشد.ADONIS SYSTEM

ADONIS SYSTEMwww.AdonisSystem.ir/MADONIS SYSTEM
این سایت از طریق آدرس فوق بر روی موبایل قابل مشاهده خواهد بود!

توجه: استفاده از مطالب سایت تنها با ذکر منبع مجاز است.del.icio.us digg newsvine furl Y! smarking segnalo داغ کن - کلوب دات کام viwio