سه‌شنبه 25 دی 1386

برنامه‌نویسان در کشور می‌توانند با استفاده از بستری که در دانشگاه علم و صعنت فراهم شده است، نرم‌افزاری با قدرت پردازش ابررایانه تولید کنند!

یکی از مجریان طرح این نرم‌افزار در دانشگاه علم و صنعت که "سی-شریفی" نامیده می‌شود، با بیان مطلب فوق گفت: فاز اول این نرم‌افزار در دانشگاه علم و صنعت تولید شده است، و به زودی در بهمن ماه فاز دوم آن نیز مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت.

"لیلا میرطاهری" اظهار کرد:
با اجرایی شدن فاز دوم این طرح برنامه‌نویسان کشور می‌توانند با استفاده از این نرم‌افزار اصلی و امکاناتی که دانشگاه علم و صنعت در اختیار آنها قرار می‌دهد، نرم‌افزارهای دارای قدرت پردازش بسیار بالا برابر با ابررایانه‌ها تولید کنند.

وی ادامه داد: این نرم افزار دارای کاربردهای مختلف است و به ویژه می‌تواند در صنایع نفتی و دفاعی مورد استفاده قرار گیرد.

مجری این طرح در خصوص مزیت آن توضیح داد: در برخی از سازمان‌ها به لحاظ امنیت اطلاعات نمی‌توانند برنامه نویسانی از خارج از سازمان متبوع خود به کارگیرند به همین دلیل ترجیح می‌دهند برنامه نویسان داخلی نرم افزارهای مورد نیاز آنها را تولید کنند که این بستر، مشکل مذکور را حل می‌کند.

میرطاهری بیان داشت: در نمایشگاهی که در هفته پژوهش برگزار شد، مشاهدات حاکی از آن بود که سازمان‌ها و دستگاه‌ها در این زمینه نیاز مبرمی دارند و بخش‌های بسیاری مخاطبان این طرح هستند.

به گفته شریفی، این نرم‌افزار که آن را "سی- شریفی" نامیده‌اند، با هزینه‌های بسیار پایین توان پردازشی سه برابر سرعت ابررایانه‌های بسیار گران و پیچیده را دارد.

به گفته وی، این نرم‌افزار سیستمی بنیادین است که برای نخستین بار در جهان، با ورود به هسته سیستم عامل رایانه‌ها و از طریق هم‌بند کردن شماری کامپیوتر شخصی ایجاد شده است.

شریفی چندی پیش گفته است: این سیستم در سازمان هواشناسی کشور با هم‌بندی ‪ ۸‬رایانه شخصی اجرایی شده و توانسته است برخی محاسبات بسیار سنگین داده‌های هواشناسی دریافتی از ماهواره‌ها در پیش‌بینی وضع هوا را که با فناوری موجود، ‪ ۶۵‬دقیقه بطول می‌انجامید، در ‪ ۱۶‬دقیقه انجام دهد.

ADONIS SYSTEMاین سایت تابع قوانین فیلترینگ جمهوری اسلامی ایران می باشد.ADONIS SYSTEM

ADONIS SYSTEMwww.AdonisSystem.ir/MADONIS SYSTEM
این سایت از طریق آدرس فوق بر روی موبایل قابل مشاهده خواهد بود!

توجه: استفاده از مطالب سایت تنها با ذکر منبع مجاز است.del.icio.us digg newsvine furl Y! smarking segnalo داغ کن - کلوب دات کام viwio